اهمیت تعویض فیلتر هوا

اهمیت تعویض فیلتر هوا. چه زمان و به چه دلیل فیلتر هوای خودرو را تعویض کنیم؟

آیا میدانید کاربرد دقیق و اهمیت تعویض فیلتر هوا در خودروی شما چیست؟ به طور کلی اگر خودروی شمارا با بدنتان مقایسه کنیم ، فیلتر هوا دقیقا نقش بینی شما را دارد. حال تصور کنید بینی شما گرفته باشد و شما بخواهید بدوید.

موتور های امروزی خودرو ها بصورت ۴ زمانه کار میکنند و در این ۴ مرحله سوخت خودرو شما محترق گردیده و نیروی خود را به پیستون و میل لنگ و در نهایت به چرخ های شما منتقل میکند. اما سوختی که وارد موتور میشود برای احتراق نیاز به هوا دارد پس سوخت قبل از ورود به موتور با هوا مخلوط شده و سپس به داخل موتور وارد میشود اما زمانی که فیلر هوا خودرو شما کثیف باشد، پیستون که به سمت پایین میرود برای مکش مخلوط سوخت و هوا ، به مقدار همیشگی سوخت را مکیده اما به دلیل کثیفی فیلتر هوا ، هوای کمتری از حالت عادی مکش میکند و  این موضوع باعث میشود به دلیل عدم وجود هوای کافی در محفظه احتراق ، بنزین به صورت کامل نسوزد و قدرت کافی را تامین نکند همچنین مقداری از بنزین بصورت نسوخته از اگزوز خودرو خارج میشود.

این مسئله مصرف سوخت شما را به شدت بالا برده و همچنین آسیب زیادی به کاتالیزور و سنسور اکسیژن و در نهایت آسیب به کل خودرو میشود و اهمیت تعویض فیلتر هوا را نشان میدهد.

تاثیر عدم استفاده از فیلتر هوا یا استفاده از فیلتر هوای غیر استاندارد

همانطور که کثیف بودن فیلتر هوا  باعث مشکلات زیادی میشود ، عدم استفاده از آن نیز ورود گرد و غبار های مرئی و یا نامرئی را به داخل موتور ممکن میسازد و این گرد غبار مانند سمباده در دیواره سیلندر باعث خوردگی زیادی در موتور شده و نهایتا باعث بالا آمدن روغن به محفظه احتراق شده که اصطلاحا به آن روغن سوزی گفته میشود که خرج های زیادی بر دست شما میگذارد همچنین فیلتر های هوای غیر استاندارد (به اصطلاح اسپرت) عمل فیلترایسون هوای ورودی را به خوبی انجام نداده و با کمی تاخیر مشکلات عدم استفاده از فیلتر را برای شما به وجود میاورد.

مشاهده مطلب  روغن سوزی چیست ؟ دلیل روغن سوزی و راه های جلوگیری از آن

 

فیلتر هوای غیر استاندارد

فیلتر هوای استاندارد

بهترین کار (اهمیت تعویض فیلتر هوا)

شرکت خودرو سازی شما موتور خودروی شمارا با سیستم فیلتراسیون شما هماهنگ ساخته که هم عمل فیلتراسیون به درستی انجام شود و هم قدرت موتور خودروی شما کاهش نیابد. پس به خودرویتان لطف کنید در هر سرویس (۵ هزار کیلومتر) فیلتر هوای خودروی خود را تعویض کرده و اهمیت تعویض فیلتر هوا را دست کم نگیرید تا از هزینه های اضافی در آینده جلوگیری کرده باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *